חליפות חתן

בימינו, חתונה זהו לא רק חלומה של הכלה, גברים רבים מדמיינים עצמם עומדים מתחת לחופה ולכן חשוב להם שתכנון האירוע המשמעותי הזה יעשה בקפידה ובצורה מסודרת. לעיתים קיימים חילוקי דעות מסוימים בין החתן לכלה לגבי איך האירוע ייראה, אך על נושא כמו חליפות חתן חייבת להיות הסכמה מלאה שכן חליפת החתן היא ייצוגו של דמות ואופיו של החתן אל מול קהל האורחים.

חשיבותן של חליפות חתן

חתונה היא אירוע הן של החתן והן של הכלה, אך למרות שמירב ההתייחסות במקרה הנדון היא לשמלת כלה, האורחים לא יתעלמו מהחליפה של החתן ועיצובה. חליפת החתן שנבחרת צריכה להתאים למבנה גופו של החתן ולצבע עורו לכך, קיימות מספר אפשרויות בחירה כאשר מדובר על חליפות חתן כמו סוג הבד: פשתן או כותנה או צבע החליפה: ניתן לבחור חליפה שחורה סטנדרטית או חליפה בצבע אפור, אך לאחרונה התבסס טרנד חדש של חליפה לבנה אשר אי אפשר להתעלם ממנה וגם את הצבע הזה יש לקחת בחשבון. ך בסופו של דבר, מעל הכול, הכי חשובה היא הנוחות.

חשיבות הנוחות של חליפות חתן

כמו שהוזכר, הדבר הכי חשוב בחליפה שהחתן יילבש היא נוחיותה. החתן מבלה שעות רבות בחליפה: החל מסט הצילומים המוקדם, דרך החופה ועד לריקודים ברחבה עם הכלה ועם האורחים.
לכן כבר בשלבי המדידה יש לוודא כי החליפה נוחה, כי ניתן לזוז בה וכי היא לא מגבילה בתנועה.
כמובן, אחד מגורמי הנוחות של החליפה הוא ההתאמה שלה למזג האוויר ולכן, במידה ואלו הם חודשים חמים או שקיימת נטייה להזעה, רצוי שהבד יהיה דק, במידה ומזג האוויר קריר יש לדרוש מהחייט שהבד יהיה עבה יותר. יש לשים לב שגם אביזרים , כגון עניבה וחגורה,אשר מתווספים לחליפה מתאימים הם מבחינת הנוחות והן מבחינת המראה.

כיצד להתאים את העניבה לחליפה?

העניבה הינה פריט חשוב מאוד כחלק מהמראה הכולל של החתן. את בחירת העניבה יש לבצע בצורה מושכלת ועל כן נציג בפניכם מספר טיפים רלוונטים.
הטיפ הראשון הוא התאמת העניבה למבנה הגוף: המשוואה היא פשוטה, ככל שהחתן רחב יותר במבנה הפיסי כך גם העניבה צריכה להיות רחבה יותר מה שיקנה לה מראה פרופורציוני לגוף ולחליפה.
שנית, צבע העניבה צריך להיות תואם את צבע החליפה, במקרה של חליפה שחורה או אפורה כהה העניבה צריכה להיות בצבעים תואמים, אך כאשר החליפה היא כחולה או אף לבנה מבחר האפשרויות מעט רחב יותר ולעיתים אף ניתן להשתמש בעניבה עם גוון כחול או סגול. בכל מקרה, כאשר מדובר על התאמת צבעים תמיד מומלץ להתייעץ עם הכלה.

תהליך בחירת החליפה

כאשר מדובר על בחירתה של חליפת החתן יש צורך בבחירה מושכלת ואחראית, שכן זו בחירה שתלווה את החתן המיועד כל החיים. לכן, מומלץ לבוא עם קרוב משפחה, חבר קרוב או עם הבחירה הטבעית ביותר – הכלה המיועדת. לפני בחירת החליפה יש לעבור על הקולקציה העדכנית, לבחון את האפשרויות, לצמצמם אותן ואז לבחור את החליפה המנצחת. לכל אורך הדרך יש לפרט לחייט בדיוק מהן הדרישות ולא להסתפק בכמעט , אחרי הכול, בימינו החתונה, זה לא רק חלומה של הכלה.